عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

رینوپلاستی اصطلاحی است که برای عمل زیبایی بینی بکار برده می شود و طی آن تمامی ایرادات ظاهری بینی اعم :

عمل زیبایی بینی

  1. بزرگ بودن
  2. کجی نوک بینی
  3. قوز بر روی پل بینی
  4. افتادگی یا دوشاخ بودن نوک بینی
  5. بزرگ بودن سایز سوراخ ها و پهن بودن پره ها

و بسیاری از ایرادات آزار دهنده دیگری که در ظاهر بینی افراد وجود داشته و موجب رنجش آن ها گردیده است ، اصلاح خواهد شد.

عمل زیبایی بینی نواقص موجود را برطرف نموده و اعتماد به نفس از دست رفته افراد را به آن ها بازمی گرداند و به این ترتیب کیفیت زندگی شخص را بهبود می بخشد.

دو اصطلاح در عمل بینی مورد استفاده قرار می گیرد که بنا به ویژگی های موجود در بینی اشخاص انتخاب گردیده و هر یک تکنیک های مخصوص به خود را می طلبد ؛ در ادامه آن ها تشریح خواهیم نمود.

عمل زیبایی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی مخصوص افرادی است که بینی آن ها دارای پوستی نازک با غضروف هایی سفت و مستحکم می باشد. با توجه به ویژگی این نوع بینی ها ، انجام انواع مدل های جراحی بینی بر روی آن امکان پذیر بوده و نتایج موفقیت آمیزی را به همراه خواهد داشت.

عمل زیبایی بینی گوشتی

بینی گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی پوست ضخیم داشته و به دلیل همین ضخامت پوست و سنگینی آن بر روی اسکلت بینی ، غضروف ها در این نوع بینی ، ظریف و نازک هستند. به همین منظور انجام عمل جراحی بینی بر روی آن به مراتب مشکل تر بوده و دقت عمل بالایی را نیاز دارد.

عوارض عمل بینی

همانگونه که می دانید ، عمل جراحی رینوپلاستی با توجه به شاخص بودن بینی بر روی صورت و البته اهمیت آن در سیستم تنفسی ، لذا از انواع اعمال بسیار پیچیده و حساس می باشد و نیاز است که به دست یک جراح حاذق و باتجربه انجام پذیرد. مسلما انجام عمل رینوپلاستی توسط بهترین جراح بینی ، علاوه بر کسب نتایج عالی ، خالی از عوارض خطرناک بوده و می تواند ظاهری ایده آل برای فرد به وجود آورد. بنابراین چنانچه نیاز به عمل بینی خود دارید حتما قبل از اقدام به آن ، نهایت دقت و تلاش خود را در پیدا کردن یک جراح بینی مجرب و متبحر داشته و به نتایج و میزان موفقیت اعمال او در کارنامه کاری وی توجه فرمایید.

قیمت عمل زیبایی بینی

هزینه عمل بینی تنها با مراجعه به مطب پزشک مورد نظر مشخص می گردد و بنا به فاکتورهای زیادی همچون ایراد موجود در بینی ، نوع بینی ، وسعت عمل و غیره محاسبه می شود.

سوالات بعد از عمل بینی :

آیا عمل زیبایی بینی با درد همراه است ؟

خیر ، برخلاف تصورات عامه مردم عمل جراحی بینی با درد قابل توجه ای همراه نخواهد بود ؛ لازم به ذکر است که امکان احساس درد خفیف پس از جراحی زیبایی بینی ، وجود دارد که با مصرف مسکن برطرف می گردد.

کسانی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند ، باید توجه نمایند که پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن کنند.

چه سنی جهت عمل زیبایی بینی مناسب است؟

طبق توصیه جراح بینی، عمل زیبایی بینی باید پس از اتمام سن بلوغ انجام گیرد ؛ چرا که رشد بینی همزمان با اتمام سن بلوغ متوقف می گردد.

عمل زیبایی بینی

آیا امکان بروز مشکلات بویایی پس از جراحی بینی وجود دارد؟

در برخی از موارد شاهد خواهیم بود که افراد به علت التهاب و گرفتگی بینی ، دچار مشکلات بویایی شده اند ؛ که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ، چرا که به مرور زمان برطرف می گردد.

آیا بخیه عمل جراحی بینی جذبی است؟

بخیه های جراحی زیبایی بینی در دو دسته جذبی و غیر جذبی قرار می گیرند ؛ بخیه های درون مخاط ، جذبی بوده و بخیه های بر روی پوست ، غیر جذبی می باشند و باید کشیده شوند.

رفع تورم ناشی از جراحی بینی چه مدت به طول می انجامد ؟

اکثر تورم ناشی از عمل جراحی بینی ، پس از گذشت چند هفته از آن از بین می رود ؛ اما رفع کامل تورم و مشاهده نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی ، به 1 سال زمان نیاز دارد.

گچ یا اسپلینت تا چند روز بر روی بینی باقی می ماند ؟

در اکثر مواقع پس از گذشت 1 هفته از جراحی زیبایی بینی ، گچ یا اسپلینت قرار گرفته بر روی بینی برداشته می شود.

انواع بینی

یکی از مهم ترین مواردی که در نتیجه جراحی بینی تاثیر بسزایی دارد ، میزان ضخامت پوست بینی است که همین عامل سبب دسته بندی بینی ها نیز می شود. در واقع با توجه به اینکه میزان ضخامت پوست بینی به چه اندازه است ، بینی ها به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند.

هرچه این میزان بیشتر باشد ، بینی گوشتی و هرچه میزان ضخامت پوست کمتر باشد ، بینی استخوانی است. در واقع بینی استخوانی یکی از بهترین مدل های بینی برای جراحی است که در صورت مهارت جراح ، بهترین نتایج را از رینوپلاستی کسب می کنند.

در مقابل بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند و جراحی آن ها پیچیده تر است. در نتیجه به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد. جراحی بینی گوشتی از محدودیت هایی برخوردار بوده و اگر شدت ضخامت پوست زیاد باشد ، معمولا تنها به صورت طبیعی جراحی می شوند.

انواع مدل های بینی

  1. بینی طبیعی : یکی از بهترین مدل های بینی است که طرفداران بسیار زیادی به خود اختصاص داده است. در این جراحی تنها ایرادات بینی برطرف شده و ظاهر بینی به صورت کاملا طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت اصلاح می شود. در واقع در این مدل هیچ قوسی ایجاد نشده و پل بینی کاملا صاف است. همچنین زاویه نوک بینی تا لب بالا حدود 90 الی 95 درجه می باشد. جراحی بینی طبیعی برای انواع بینی گوشتی و استخوانی مناسب است و تنها مدلی است که برای آقایان انجام می شود.
  2. بینی فانتزی : در گذشته بینی فانتزی بسیار پرطرفدار بود. البته امروزه هم برخی از افراد علاقند به بینی عروسکی هستند. این جراحی بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی بوده و پوست نازکی دارند. در صورتی که بینی های گوشتی با پوست بسیار ضخیم به صورت فانتزی عمل شوند ، فرم بینی چندان مشخص نخواهد شد و زیر پوست صخیم آن پنهان خواهد ماند. لازم به ذکر است انجام این جراحی به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و اگر بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود ، احتمال بروز مشکلات تنفسی وجود دارد.
  3. بینی نیمه فانتزی : یکی از زیبا ترین مدل های بینی ، مدل نیمه فانتزی است. در این مدل قوس کوچکی به روی بینی ایجاد شده و نوک بینی مقداری سربالا می شود. اما شدت قوس آن به اندازه بینی فانتزی نیست. این جراحی برای هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی مناسب می باشد.
Call Now Buttonتماس با ما