مراقبت های بعد از عمل پلک

نکات و مراقبت های بعد از عمل پلک

آگاهی داشتن نسبت به مراقبت های بعد از عمل پلک برای کسانی که قصد انجام عمل پلک را دارند بسیار ضروری می باشد چرا که با دانستن این مطالب نگرانی های آن ها کاهش یافته و می توانند در روند بهبودی پلک های خود موثر و همچنین دوره نقاهت جراحی پلک برایشان آسان تر سپری شود. در ادامه به شرح نکات و مراقبت های بعد از عمل پلک پرداخته یم.

  • درمان جای بخیه عمل پلک

افرادی که متقاضی عمل بلفاروپلاستی هستند نگرانی هایی در زمینه از بین بردن جای بخیه عمل پلک دارند. در ارتباط با این موضوع باید گفت برش ها در عمل بلفاروپلاستی بسیار ظریف می باشند ، از طرفی با توجه به اینکه برش مورد نیاز طی عمل پلک فوقانی در چین طبیعی پشت پلک ایجاد شده و برش عمل پلک تحتانی نیز در داخل یا زیر خط مژه پلک پایین انجام می گردد لذا پس از بهبودی کامل ، جای زخم و بخیه ها ابدا مشخص نبوده و داشتن نگرانی در این زمینه کاملا بی مورد است.

مراقبت های بعد از عمل پلک

  • کشیدن بخیه عمل پلک

در عمل بلفاروپلاستی اغلب از بخیه های قابل جذب استفاده می شود بنابراین نیازی به کشیدن بخیه پلک نیست. اما چنانچه از بخیه های جذبی استفاده نشود ، حدود 5 الی 7 روز بعد از عمل پلک باید به جهت کشیدن بخیه ها نزد پزشک خود بروید.

  • درمان ورم چشم بعد از عمل پلک

نگرانی دیگری که اغلب متقاضیان عمل بلفاروپلاستی با آن مواجه هستند مربوط به از بین بردن ورم بعد از عمل پلک می باشد. در ارتباط با این موضوع بهتر است برای کاهش ورم چشم بعد از عمل پلک هایتان تا 72 ساعت از کمپرس یخ بهره بگیرید. پس از سپری شدن این زمان کمپرس گرم بعد از عمل پلک نیز می تواند مفید باشد.

  • نحوه خوابیدن بعد از عمل پلک

توجه داشته باشید که به هنگام خوابیدن لازم است سر شما بالاتر از سطح بدنتان قرار گیرد لذا به منظور تحقق این امر می توانید از دو بالش زیر سر خود استفاده نمایید. همچنین باید از تماس پلک ها با بالش یا زمین محافظت کنید.

  • آرایش کردن بعد از عمل بلفاروپلاستی

بانوانی که تحت عمل پلک قرار گرفته اند باید تا مدت زمانی که جراح پلک برای آن ها مشخص نموده است از استفاده لوازم آرایشی بر روی چشمان خود پرهیز کنند.

دیگر موارد مهمی که تحت عنوان مراقبت های بعد از عمل پلک معرفی می شوند به شرح زیر است:

  1. پیشنهاد می گردد هنگام خروج از منزل به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به چشم هایتان ، از عینک آفتابی یا کلاه لبه دار بزرگ استفاده کنید.
  2. به کمک قطره چشم رطوبت چشم های خود را حفظ نمایید.
  3. تا زمان حاصل شدن بهبودی از انجام فعالیت های سنگین که موجب بالا رفتن جریان خون در پلک ها می شود خودداری کنید.
  4. استعمال دخانیات روند ترمیم زخم ها را کند می کند لذا تا زمان بهبودی کامل آن را ترک نمایید.
  5. سدیم شدت تورم را افزایش می دهد بنابراین به منظور کاهش تورم پلک ها مصرف نمک را به حداقل برسانید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما