مراقبت های بعد از عمل آندوسکوپی سینوس

نکات و مراقبت های بعد از عمل آندوسکوپی سینوس

مراقبت های بعد از عمل آندوسکوپی سینوس : افرادی که تحت عمل آندوسکوپی سینوس قرار گرفته اند ، باید در نظر داشته باشند که رعایت اقدامات و مراقبت های پس از عمل اهمیت بسیاری دارد. بنابراین ما در این مقاله به منظور افزایش آگاهی شما اطلاعاتی در این باره در اختیارتان قرار خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از عمل آندوسکوپی سینوس

  1. دو الی 5 روز پس از عمل آندوسکوپی سینوس ، به منظور برداشتن و خارج نمودن پانسمان داخل بینی، به مطب مراجعه فرمایید. زمان دقیق مراجعه بسته به نظر جراح دارد.
  2. پس از اینکه پانسمان داخل بینی توسط جراح برداشته شد ، با استفاده از سرم شستشوی مخصوص ، بینی خود را بشویید تا داخل بینی از هر گونه عفونت و التهاب پاک شود.
  3. حداقل تا دو روز پس از عمل آندوسکوپی سینوس از فین کردن و تخلیه با شدت بینی خود پرهیز نمایید.
  4. پس از گذشت ده روز از عمل آندوسکوپی سینوس خود ، حتما از اسپری تجویز شده توسط پزشک معالج خود استفاده نمایید.
  5. حداقل تا 15 روز اول ، به منظور شستشو و تمیز کردن داخل بینی بوسیله آندوسکوپ ، به مطب مراجعه کنید.
  6. مصرف دارو های خود را پشت گوش نیاندازید و مرتباً از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که پیش از مصرف آن ها حتما معده پر باشد.

اقدامات قبل از عمل آندوسکوپی سینوس

  • حداقل از 10 الی 14 روز پیش از عمل آندوسکوپی سینوس از مصرف دارو های منعقد کننده خون همچون آسپرین ، کلوپیدوگرل و وارفارین خودداری نمایید.
  • معمولا پزشکان توصیه می کنند که از ده روز پیش از عمل آندوسکوپی سینوس ، روزانه 20 الی 40 میلی گرم از پردنیزولون خوراکی استفاده کنید. البته این مورد نیاز به مشورت با پزشک دارد و مصرف آن برای افرادی که به بیماری هایی همچون خونریزی های گوارشی ، آب سیاه و فشار خون مبتلا هستند ممنوع می باشد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما