عمل بینی گوشتی

درباره عمل بینی گوشتی

در گذشته عمل بینی تنها به روش سنتی و کاهشی انجام می گرفت و از آن جاییکه بینی های گوشتی از غضروف های ضعیف برخوردار هستند لذا عمل بینی گوشتی با دشواری های بسیاری مواجه بود.

اما امروزه با تجلی تکنیک ها و متدهای جدیدی مثل عمل بینی تقویتی می توان با استفاده از غضروف های نواحی دیگر بدن مثل گوش ، نتایج عمل بینی های گوشتی را نیز با موفقیت و رضایت بالا به انجام رسانید.

 

عمل بینی گوشتی

 

کاندیدای مناسب عمل بینی گوشتی

اینکه شما توانائی پرداخت هزینه های جراحی را داشته باشید شما را به کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی زیبایی تبدیل نمی کند. عمل بینی گوشتی تنها برای افرادی امکان پذیر است که دارای شرایط ذیل باشند:

بینی شان واقعاً دارای ایراد باشد:

جراحان بینی بعضاً با افرادی مواجه می شوند که بینی شان دارای مشکل نبوده ولی به علت اینکه بنابه دلایل متعددی همچون وسواس عادت به ایرادگیری از اعضای بدن خود دارند از بینی بدون ایرادشان مشکل تراشی کرده و به مطب جراحان بینی مراجعه می نمایند؛ ایرادات مشاهده شده باید واقعی باشند.

از جراح بینی خود انتظارات منطقی داشته باشند:

جراحی بینی گوشتی به دلیل نازک بودن پوست و همچنین ضعیف بودن ساختار غضروفی-استخوانی سخت بوده و پزشک در برخی موارد قادر به برطرف کردن همه مشکلات آن نبوده و دست او برای فرم دهی بینی بسیار بسته می باشد. به گونه ای که حتی اگر از مهارت و تجربه بسیار زیادی نیز برخوردار باشد نمی تواند آن را به فرم فانتزی جراحی کند از همین رو باید از جراح بینی خود توقعات منطقی داشته باشید.

هرچند که توصیه دکتر بابک خسرویان به افراد این است که تا حد ممکن از عمل بینی فانتزی خودداری نمایند زیرا به دلیل کوچک کردن بیش از حد بینی و سربالا کردن زیاد آن امکان بروز مشکلات تنفسی در فرد وجود خواهد داشت.

خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار نداشته باشند:

فرد باید تحت بیهوشی قرار بگیرد تا بتوان اقدامات لازم همچون برش زدن و صیقل دادن استخوان ها را بر روی بینی اعمال کرد. از طرفی ماده بیهوشی ممکن است موجب بروز عوارض جدی در جنین و نوزاد شود از همین رو توصیه دکتر بابک خسرویان به خانم های باردار و شیرده این است که نه تنها از جراحی بینی بلکه از انجام هر روش جراحی که هیچ اضطراری بر سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد اجتناب نمایند.

 

 

افرادی که به مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی اعتیاد نداشته باشند:

یکی از مواردی که رعایت آن از بروز عوارض جدی در حین جراحی و پس از آن جلوگیری به عمل می آورد عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل پیش و پس از جراحی می باشد. از همین رو فرد نباید به مصرف این مواد اعتیاد داشته و باید قادر به کنار گذاشتن مصرف آن ها به مدت 2 ماه قبل و بعد از جراحی باشد.

اشخاصی که قادر به رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی می باشند:

یکی از نکات بسیار موثر در رضایت بخش بودن نتیجه جراحی زیبایی بینی ، رعایت و انجام اقدامات قبل و بعد از جراحی می باشد از همین رو افرادی باید برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند که مطمئن باشند قادر به رعایت این نکات مراقبتی هستند.

عمل بینی گوشتی مردانه

همانطور که می دانید عمل رینوپلاستی از انواع عمل های زیبایی بسیار پرمخاطب می باشد که بر طبق آمارها حدود یک سوم این مخاطبین را مردان تشکیل داده اند.

آقایان نیز ممکن است به دلایل مختلف نسبت به انجام عمل رینوپلاستی تمایل نشان دهند که در اغلب موارد تنها به جهت رفع ایرادات بینی بوده و معمولا خواستار یک دماغ بی عیب و متناسب با صورتشان می باشند.

نکته ای که جراح بینی با تجربه نسبت به آن توجه دارد این است که یک بینی مردانه نباید به گونه ای تغییر یابد که کوچک شده و ظرافت بینی زنانه را پیدا کند.

با توجه به موار د ذکر شده در ارتباط با حساسیت عمل بینی های گوشتی و همچنین عمل بینی مردانه لذا آقایانی که دارای بینی های گوشتی هستند ، برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب و قابل قبول باید نزد جراح بینی بروند که در زمینه عمل بینی گوشتی مردانه بسیار مهارت داشته و تجربه عمل بینی گوشتی را در موارد متعدد دارا باشد.

عمل بینی گوشتی فانتزی

برای ایجاد یک بینی فانتزی جذاب باید تیغه بینی به منظور ایجاد قوس از استحکام کافی برخوردار بوده و پوست نیز دارای ظرافت باشد تا بتواند تغییرات به وجود آمده و تراش ایجاد شده را به خوبی نمایان کند. از این رو عمل بینی گوشتی فانتزی از نتایج خوشایندی بهره‌مند نخواهد بود.

عمل بینی گوشتی بدون جراحی

عمل بینی گوشتی با لیزر و بدون بیهوشی تنها یک تیزر تبلیغاتی وسوسه انگیز و اغوا کننده برای افرادی است که نسبت به انجام عمل بینی احساس ترس دارند. اما مطلبی که باید مورد توجه این افراد قرار گیرد این است که ایجاد تغییر و اصلاحات بر روی اسکلت بینی تنها از طریق عمل بینی مقدور بوده و در حال حاضر هیچ روش دیگری در این زمینه کارآمد نخواهد بود. بنابراین تنها گزینه پیش رو به جهت برطرف نمودن ترس از عمل بینی ، انتخاب مجرب ترین و بهترین جراح بینی می باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی

به منظور اطلاع یافتن از هزینه عمل بینی گوشتی باید حتما به متخصص و جراح گوش و حلق و بینی مراجعه نموده و نزد وی معاینه شوید. پس از مشاوره با پزشک می توانید نسبت به هزینه عمل بینی آگاهی یابید.

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی

به طبع افرادی که قصد انجام جراحی بینی خود را دارند ، در اولین قدم باید به دنبال بهترین جراح بینی باشند. مهارت و دقت بالای جراح تاثیر مستقیم در نتیجه عمل داشته و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.

موارد زیر را به جراح بینی خود اطلاع دهید :

 • انتظارات خود از نتیجه جراحی بینی
 • مشکلات ظاهری یا تنفسی بینی خود
 • حساسیت های دارویی
 • سابقه بیماری
 • انجام عمل در یک سال گذشته
 • تحت درمان بودن با دارو های به خصوص

از دو هفته پیش از عمل خود از انجام اقدامات زیر خودداری نمایید :

 1. استعمال دخانیات ( دخانیات اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کند. )
 2. مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ( سبب گشاد شدن رگ های خونی می شود. )
 3. استفاده از دارو های منعقد کننده خون ( این دارو ها احتمال خون ریزی را افزایش می دهند. )

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • پس از جراحی بینی ، حداقل تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد. بنابراین به افراد عینکی توصیه می شود که پیش از عمل نسبت به تهیه لنز تماسی طبی اقدام کنند.
 • کلیه آزمایشات لازم را انجام دهید و نتیجه آن را در اختیار جراح بینی خود بگذارید.
 • از یک هفته پیش از عمل از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
 • قبل از عمل استحمام کرده تا بدن از هرگونه آلودگی پاک شود.
 • شب قبل از جراحی بینی ، شام سبکی میل کنید و از 8 ساعت پیش از آن از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید.
 • آقایان حتما ریش و سبیل خود را اصلاح کنند. خانم ها هم از داشتن لاک ، زیور آلات و آرایش خودداری نمایند.
 • کمی قبل از ساعت تعیین شده و به اتفاق حداکثر یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • مدارک پزشکی و شناسایی را با خود بیاورید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

رعایت یک سری اصول مراقبتی به شما کمک می کند تا دوران نقاهت کوتاه و راحت تری داشته باشید و بتوانید عوارض جانبی حاصل از رینوپلاستی را کنترل نمایید. این مراقبت ها عبارتنداز :

 • استفاده از کمپرس یخ در دو روز اول در کاهش تورم و کبودی صورت شما نقش بسزایی دارد. برای تهیه این کمپرس می توانید به داروخانه مراجعه نمایید یا خودتان در منزل چند قالب یخ را در کیسه فریزر انداخته و به روی گونه و چشم های خود قرار دهید. البته قالب های یخ نباید به روی بینی قرار بگیرند و به آن فشار وارد کنند.
 • قالب و اسپلینت به مدت یک هفته به روی بینی قرار می گیرند. در این مدت از خیس و مرطوب شدن آن خودداری نمایید. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا یک هفته از استحمام کردن خودداری کنید یا از شستن سر خود پرهیز نمایید. همچنین می توانید به صورت آرایشگاهی و به کمک فرد دیگری موهای خود را شستشو دهید.

 

سایر مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

 • تا دو هفته استعمال دخانیات ممنوع می باشد. نیکوتین موجود در دخانیات سبب کاهش اکسیژن رسانی به خون شده و کبودی و تورم صورت را افزایش می دهد.
 • در این مدت استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل نیز ممنوع می باشد ؛ چرا که این مواد با گشاد کردن رگ های خونی احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • مصرف دارو های منعقد کننده خون همچون آسپرین ، وارفارین ، ایبوپروفن ، ژلوفن و دارو هایی از این قبیل ممنوع می باشد. این دارو ها با کاهش غلظت خون احتمال خون ریزی را افزایش می دهند.
 • به منظور کاهش تورم و کبودی صورت خود تا 4 هفته طاقباز بخوابید و از خوابیدن به سمت پهلو و به روی شکم خودداری نمایید. همچنین حتما به کمک چند بالش سر خود را بالاتر از پاها و زمین قرار دهید.
 • تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع است اما می توانید از لنز استفاده کنید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های ورزشی یا روزمره که سبب افزایش ضربان قلب شما می شوند خودداری نمایید.
 • به صورت مرتب از دارو های خود مصرف کنید.
 • تا چند مدت از شنا کردن در استخر و دریا خودداری نمایید. نمک و کلر موجود در این آب ها برای بینی و بخیه های آن مضر هستند.
 • بهتر است تا مدتی از لباس جلو باز ، دکمه دار یا زیپی استفاده کنید.
 • با دهان باز عطسه یا سرفه نمایید تا به بینی فشاری وارد نشود.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما