عمل بینی کج

عمل بینی کج به چه صورت است ؟

عمل بینی کج : برخی افراد از بینی های کجی برخوردار هستند به طوریکه نوک بینی در مقایسه با بالای آن ، منحرف بوده و بینی به سمت دیگری متمایل است. کجی بینی می تواند بر اثر عوامل ارثی و مادرزادی باشد یا گاهی ممکن است بر اثر برخورد ضربه حاصل شود. اما این عارضه با انجام عمل بینی قابل اصلاح بوده و جای نگرانی نیست.

 

عمل بینی کج

 

دلایل کجی بینی

شکستگی بینی یکی از اصلی ترین دلایل کج شدن آن می باشد. نوع شغل و رشته ورزشی می تواند افراد را در معرض شکستگی بینی قرار دهند. زمانی که بینی دچار شکستگی می شود ، ممکن است به صورت تقریبی بهبود یابد اما استخوان و فرم بینی کج شده و دفرمه خواهد شد.

از آنجایی که کودکان و نوزادان از استخوان نرم تری برخوردار هستند ، با وارد شدن کوچک ترین فشار به روی استخوان بینی ، ممکن است بینی کج شود.

اما با انجام عمل بینی کج ، استخوان بینی کاملا ترمیم شده و بینی متقارن می شود و مجدداً حالت آن طبیعی خواهد شد.

نکته

در برخی موارد شنیده ایم که بینی کج تنها با یک جلسه جراحی، ترمیم و بازسازی نمی شود اما باید گفت که اگر جراح بینی خوب و با تجربه ای انتخاب کنید در یک جلسه کلیه ایرادات بینی اصلاح می شود.

تفاوت کجی و انحراف بینی

عمل بینی کج از جراحی های زیبایی محسوب می شود و بیمه بابت آن هزینه ای پرداخت نخواهد کرد. اما جراحی انحراف بینی از عمل های درمانی بوده و بیمه بخشی یا همه هزینه آن را پرداخت می کند.

ممکن است انحراف بینی از لحاظ ظاهری مشخص نباشد ولی مشکلات تنفسی برای افراد در پی داشته باشد.

اما کجی بینی تنها در ظاهر بینی مشخص است ولی در مواردی که شدت کجی بینی شدید باشد می تواند موجب انسداد یکی از حفره های بینی شود.

انتخاب جراح بینی خوب

برای انجام جراحی بینی ، مهارت جراح بسیار حائز اهمیت است بنابراین کسانی که قصد انجام این جراحی را دارند باید برای انتخاب جراح خود ، به اندازه کافی تحقیق کنند. در واقع هر چه تجربه و دقت جراح بیشتر باشد ، نتیجه عمل زیباتر خواهد شد. باید دقت داشت که رینوپلاستی از جمله عمل های پیچیده ایست که علاوه بر ظاهر ، تنفس بیماران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ؛ در نتیجه یک جراح بینی خوب در کسب نتیجه مطلوب تاثیر مستقیم خواهد داشت.

جراحی بینی ترمیمی

در جراحی ثانویه و ترمیمی کلیه ایرادات بینی که در جراحی قبلی برطرف نشده یا بر اثر عمل قبلی پدید آمده برطرف می شوند. اما مهمترین نکته برای عمل ترمیمی بینی زمان انجام آن است. باید بدانید که برای انجام این جراحی باید حداقل یک سال از عمل قبلی گذشته باشد تا بافت بینی توانایی تحمل عمل مجدد را داشته باشد. همچنین در این مدت تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و مشکلات بینی راحت تر قابل مشاهده هستند.

از آنجایی که جراحی بینی ترمیمی از پیچیدگی بیشتری برخوردار است ، دستمزد و هزینه آن نیز بیشتر از عمل اولیه خواهد بود.

عمل بینی کج

 

روش جراحی زیبایی بینی باز یا بسته؟

جراحی زیبایی بینی کج معمولاً به روش باز انجام می شود. دلیل این است که جراح به نمای خوبی از عناصر مختلف انحراف موجود در ساختار نیاز دارد.

در روش باز ، یک برش از خارج روی بینی، روی کلوملا (پل پوستی که سوراخ های بینی را جدا می کند) ایجاد می شود. پوست برای بیرون کشیدن استخوان، بافت و غضروف بینی بلند می شود.

برای اصلاح انحراف یا کجی ظاهری بینی، استخوان ها صاف می شوند. در اغلب موارد پیوند غضروف نیاز است.

هدف از پیوند، تقویت مستقیم سپتوم و پر کردن فرورفتگی است که باعث اصلاح عدم تقارن قابل رویت می شود. گاهی اوقات ممکن است از غضروف گوش برای پیوند استفاده شود که باعث ایجاد یک زخم پنهان در چین پشت گوش می شود.

جراحی زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود. زمان دقیق لازم برای انجام این جراحی به میزان ایرادات موجود در ساختار بینی بستگی دارد، اما به طور کلی می توان گفت که انجام آن حدود دو ساعت طول می کشد.

نکته ای که افراد باید در نظر داشته باشند این است که جراحی بینی کج پیچیده تر از جراحی های دیگر بوده و بنابراین می تواند حتی بیش از 2 ساعت طول بکشد.

نکاتی در رابطه با عمل بینی کج

 • باید یک شب در بیمارستان بمانید.
 • در داخل بینی وسیله ای قرار می دهند که معمولاً صبح روز بعد برداشته می شوند.
 • در مراحل اولیه ترمیم ، گچ روی بینی برای حفظ موقعیت جدید بینی قرار می گیرد.
 • از بخیه های جذبی بسیار ریز استفاده می شود، بنابراین نیازی به برداشتن بخیه نیست.
 • کبودی تقریباً برای دو هفته وجود دارد.
 • در بینی تورم نیز بروز می کند که در دو هفته اول در بیشترین میزان خود قرار داشته اما پس از آن به تدریج فروکش می کند.

 

 

اقدامات قبل از عمل بینی کج

 • برای درمان کجی بینی خود حتما به دنبال بهترین جراح بینی که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار است باشید. برای این کار نمونه کار های جراحان مختلف را مشاهده و بررسی نمایید.
 • از دو هفته قبل از جراحی بینی سیگار یا قلیون کشیدن ، همچنین نوشیدن الکل و مصرف دارو های ضد انعقاد خون ممنوع می باشد.
 • از 8 ساعت پیش از عمل خوردن و آشامیدن را کنار بگذارید.
 • قبل از جراحی بینی استحمام کنید.
 • روز عمل از داشتن زیور آلات خودداری کرده و آرایش و لاک خود را پاک نمایید. همچنین آقایان ملزم به کوتاه کردن و اصلاح ریش و سبیل خود می باشند.
 • مدارک پزشکی و شناسایی را همراه خود داشته باشید.
 • تا چند روز بهتر است یک نفر از شما مراقبت کند. همچنین روز عمل به همراه یک نفر در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • به افراد عینکی توصیه می شود پیش از جراحی بینی نسبت به تهیه لنز طبی اقدام کنند ؛ چرا که حداقل تا دو ماه پس از جراحی بینی اجازه استفاده از عینک را ندارید.
 • روز عمل لباس گشاد و راحتی بپوشید تا به راحتی قادر به تعویض آن باشید.
 • حداقل نیم ساعت پیش از جراحی در کلینیک حضور داشته باشید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما