جراح بینی

بهترین جراح بینی

چنانچه قصد انجام عمل بینی خود را دارید باید بدانید که اولین و مهمترین اقدام در این زمینه پیدا کردن بهترین جراح بینی است. کسی که بتوانید با خیال راحت عمل بینی خود را به دستان وی بسپارید.

همانطور که مستحضر هستید ، عمل جراحی رینوپلاستی از پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی در جامعه ما محسوب می شود لذا جراحان بسیاری نیز در این زمینه فعالیت می کنند. به همین ترتیب پیدا کردن یک جراح بینی خوب و حاذق کار آسانی نخواهد بود ؛ بنابراین می بایست تمامی تلاش خود را در این زمینه به کار بگیرید.

جراح بینی

اهمیت پیدا کردن بهترین جراح بینی

از آنجایی که بینی از اجزای شاخص صورت بوده و وجود کوچکترین ایراد در آن کاملا محسوس و پیدا می باشد لذا مهم است که عمل بینی خود را نزد یک جراح ماهر و باتجربه انجام دهید. علاوه بر این با توجه به این مسئله که بینی از اندام های مهم در دستگاه تنفسی انسان می باشد ، از این رو بروز هر گونه مشکل در عملکرد آن می تواند ادامه زندگی فرد را با مشکل مواجه کند. بنابراین اکنون می توانید اهمیت یافتن یک جراح بيني متبحر و مجرب را درک نمایید.

حال آنکه برای بسیاری از افراد این سوال به وجود می آید که چطور می توان بهترین جراح بینی را پیدا کرد. ما در ادامه این مقاله ویژگی های مربوط به یک جراح بيني ایده آل و راه هایی را به منظور یافتن وی ، معرفی خواهیم نمود.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

برخی از خصوصیاتی که بهترین جراحان بینی باید از آن ها برخوردار باشند به شرح زیر است:

  • مسلما اولین موردی که در پیدا کردن جراح بینی قابل توجه افراد قرار خواهد گرفت ، مدارک معتبر و تخصص جراح خواهد بود.
  • سپس مورد مهمی که باید به آن دقت داشته باشید میزان مهارت و تجربه جراح بینی است. یک جراح حاذق ، دارای کارنامه کاری درخشان و پر از اعمال جراحی بینی موفق خواهد بود.
  • از دیگر خصیصه های بهترین جراح بینی مسئولیت پذیری و وجدان کاری است.

روش های پیدا کردن بهترین جراح برای عمل بینی

  1. در این راستا ، اولین گام ، کسب لیستی از نام جراحان به نام در عرصه عمل بینی می باشد.
  2. سپس با مراجعه به وبسایت ایشان و البته اینستاگرام منتسب به آن ها می توانید نسبت به خدماتی که ارائه می دهند و سبک کاری آن ها آگاهی یابید.
  3. در نهایت نیز با رفتن به مطب جراح بینی مد نظر خود می توانید با وی مشورت نموده و نسبت به زوایای کار او بیشتر آگاه شوید.

 

جراح بینی

جراحـی بینی غضروفی

جراحی بینی غضروفی ، به نوعی از جراحی بینی اطلاق می شود که بر روی بینی انجام می شود که دارای پوست نازک با غضروف ها و استخوان های مستحکم می باشد. در این روند، نوک بینی بیمار، بالا برده شده، قوز بینی و سایر مشکلات ظاهری و ساختاری بینی برطرف می گردد.

لازم به ذکر است که پوست نازک این نوع بینی و مستحکم بودن استخوان های آن موجب می شود تا دست جـراح بینی برای ایجاد تغییرات مورد نظر و فرم دهی آن راحت تر از جراحی بینی گوشتی باشد.

جراحی بینی گوشتی در مقایسه با دیگر انواع جراحی های بینی، چگونه انجام می شود؟

در گذشته جراحی بینی گوشتی ، شامل برداشتن غضروف بینی بود. این امر گاهی اوقات به ایجاد جای زخم و فرورفتگی بر روی پوست منجر شده و بدین ترتیب بیمار، یک چهره متعادل و طبیعی را بدست نمی آورد. در حال حاضر، جراحی های انجام شده بر روی بینی گوشتی به گونه ای انجام می شود که چهره بیمار بهبود یافته و بیمار به دلیل تکمیل شدن ویژگی های صورت، از چهره خود لذت می برد.

در این جراحی، بینی بیمار بررسی شده و تناسب آن با چشم ها، گونه ها، چانه و دیگر بخش های صورت مد نظر قرار داده می شود. سپس جراح ، نوع روند مناسب را به منظور کمک به بهبود چهره بیمار، انتخاب می نماید.

 

 

آیا بینی گوشتی پس از جـراحی، با گذر زمان به حالت قبلی بازمی گردد؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف و نازک می باشد که در تکنیک های قدیمی جـراحی ( تحت عنوان کوچک کردن بینی) این غضروف، تراش داده می شده است. بینی برای مدتی، کوچک و زیبا به نظر می رسید ولی با گذشت زمان، و در طول فرایند بهبود، بینی به سمت پایین متمایل می شد.

ولی امروزه، تکنیک های تقویت غضروف برای جراحی این نوع بینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. با گذر زمان، و بعد از سپری شدن دوران نقاهت، بینی گوشتی یا برآمدگی های موجود در این نوع بینی ها، هرگز به حالت قبلی خود باز نمی گردند..

جراحـی بینی ترمیمی

ترمیم بینی زمانی انجام می شود که فرد از فرم بینی خود راضی نیست یا دچار عوارض جانبی شده باشد. همانطور که می دانید جراحی بینی از عمل های پیچیده ایست که برای انجام آن مهارت بسیار بالایی لازم است. در برخی موارد این عمل به خوبی انجام نمی شود و به دلیل انتخاب جراح بینی کم تجربه ، بیمار با تبعاتی مواجه خواهد شد. در این حالت انجام جراحی بینی ترمیمی ضرورت پیدا می کند.

در جراحـی بینی ترمیمی ایراداتی همچون مشکلات تنفسی ، سربالا یا کوچک شدن بیش از حد بینی ، چرخش پروجکشن ، عدم تقارن سوراخ های بینی ، کج شدن بینی و سایر مشکلاتی که در جراحـی بینی قبلی برطرف نشده یا بر اثر آن ایجاد شده اصلاح می شوند.

اما نکته قابل توجه در رابطه با این عمل زمان مناسب برای انجام آن است. بیماران باید در نظر داشته باشند که برای اینکه تحت عمل ترمیمی بینی قرار بگیرند ، باید برای یک سال صبر کنند. در واقع انجام این جراحی پیش از این مدت امکان پذیر نیست. چرا که بافت بینی توانایی تحمل عمل مجدد را نداشته و ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را برای بیمار به همراه داشته باشد. بنابراین یک سال زمان لازم است که بافت بینی ترمیم شود و برای عمل مجدد آماده گردد.

همچنین در این یک سال تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و ایرادات آن قابل تشخیص می شوند. حتی در برخی موارد ایراد بینی بر اثر تورم آن بوده و زمانی که ورم فروکش می کند ، این ایرادات هم خود به خود برطرف شده و از بین می روند.

 

نکته

در نتیجه برای انجام جراحـی ترمیمی بینی عجله نکنید و به جـراح بینی خود اعتماد کنید. لازم به ذکر است انتخاب جـراح بینی برای این عمل دو برابر عمل قبلی حائز اهمیت است چرا که این عمل بسیار پیچیده تر بوده و به دقت بسیار بیشتری نیاز دارد.

بیمارانی که قصد انجام جراحـی بینی ترمیمی را دارند باید این موضوع را هم مد نظر داشته باشند که هزینه جراحـی ترمیمی بینی در مقایسه با عمل اولیه بیشتر است.

هزینه جراحـی بینی

یکی از فاکتورهایی که در تعیین هزینه جـراحی بینی نقش دارد، نوع بینی می باشد؛ از آنجایی که پوست بینی در بینی های گوشتی، ضخیم بوده و غضروف آن ضعیف است، هزینه جـراحی این نوع بینی، اندکی با سایر انواع جراحـی های بینی متفاوت است.

پس از بررسی دقیق بینی بیمار توسط جـراح، قیمت نهایی برای این جراحـی زیبایی بینی تعیین می شود

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما