جراح بینی تهران

بهترین جراح بینی تهران

جراح بینی تهران : از آنجایی که بینی تنها عضو برجسته صورت است و در مرکز چهره قرار دارد ، یکی از تاثیرگذار ترین اعضا در زیبایی صورت به حساب می آید. عوامل مختلفی هستند که در نتیجه عمل بینی موثرند که یکی از مهم ترین آن ها انتخاب بهترین جراح بینی است. در واقع اولین قدم برای انجام جراحی زیبایی بینی تحقیق و جستجو درباره جراح بینی خوب است.

افراد متقاضی جراحی بینی باید این نکته را در نظر داشته باشند که برای انجام عمل بینی خود عجله نکنند. چرا که هیچ الزامی برای انجام این جراحی وجود ندارد و در واقع سلامت انسان را به خطر نمی اندازد.

اما از آنجایی که امروزه در جامعه ما انجام رینوپلاستی بسیار رایج شده ، به طبع تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته و افراد متقاضی باید دقت بیشتری داشته باشند.

 

جراح بینی تهران

 

چه عواملی به ما کمک می کند که بتوانیم بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟

در مرحله اول بهتر است به سایت پزشک مراجعه کنیم و درباره میزان مهارت و رزومه کاری ایشان اطلاعاتی کسب نماییم.

یکی از مهم ترین عواملی که به ما در انتخاب جراح بینی خوب کمک میکند ، مشاهده نمونه کار های پزشک است. بدین منظور می توانید به گالری تصاویر سایت دکتر بابک خسرویان ، جراح بینی تهران یا پیج اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

علاوه بر این حتما به مطب مراجعه کنید و به صورت حضوری نمونه کار های پزشک را مشاهده بفرمایید. همچنین با بیماران حاضر در مطب که به منظور معاینه پس از جراحی در مطب حضور دارند هم صحبت شوید و میزان رضایت آن ها را مورد سنجش قرار دهید.

در نظر داشته باشید که یک جراح بینی خوب با صداقت به تمام سوالات شما پاسخ داده و خاطرتان را از نتیجه نهایی جراحی جمع می کند. در واقع این اطمینان را به شما می دهد که نتیجه عمل مطلوب و دلخواه شما خواهد شد.

ویژگی های جراح بینی خوب

  • یک جراح بینی خوب به انواع عمل های بینی مسلط است و می تواند همه مدل های بینی را بهترین نحو جراحی نماید.
  • با صبر و شکیبایی به همه سوالات بیماران خود پاسخ داده و می تواند اعتماد آن ها را جلب نماید.
  • سلامت و رضایت بیمار را اولویت کار خود قرار می دهد.
  • علاوه بر ظاهر بینی ، تنفس فرد را نیز در نظر می گیرد.
  • جراحان بینی موظف اند بیماران خود را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهند.
  • علاوه بر علم پزشکی ، از علم زیبایی شناسی نیز آگاهی داشته و با برخورداری از خلاقیت قادر به تصور نتیجه نهایی عمل بینی باشد.

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی رینوپلاستی را از دو روش انجام می دهند :

عمل بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته. در روش بسته تنها داخل بینی برش می خورد اما در روش باز علاوه بر داخل کلوملا نیز برش خواهد خورد. به همین دلیل جراحی بینی باز دقیق تر از روش بسته است و از آنجایی که جراح اشراف کامل به ساختار بینی دارد ، ترجیح بیشتر جراحان می باشد.

لازم به ذکر است جراحی بینی بسته بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد.

انواع بینی

میزان ضخامت پوست بینی ، بینی ها را به دو دسته تقسیم بندی کرده است. اگر ضخامت پوست کم باشد ، بینی استخوانی است و اگر ضخامت پوست زیاد باشد بینی گوشتی خواهد بود. نوع بینی یکی از مهم ترین عواملی است که در نتیجه جراحی بینی و فرم نهایی بینی تاثیرگذار است.

بینی های استخوانی معمولا از رینوپلاستی نتیجه مطلوبی کسب می کنند اما جراحی بینی گوشتی نیازمند دقت و مهارت بیشتری است لذا در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید.

 

 

درباره جراحی بینی های استخوانی، بیشتر بخوانید :

بینی های استخوانی، بینی هایی هستند که دارای یک پل دائمی می باشند و این پل، باعث انحنا داشتن و ایجاد ظاهری قوزی شکل در بینی می شود. بسیاری از بیماران، به دلیل وجود این قوز بر روی پل بینی، به جراح بینی مراجعه می کنند. این برجستگی در افراد مختلف، متفاوت بوده و اندازه آن در همه افراد، یکسان نمی باشد به همین دلیل، روش های استفاده شده برای جراحی نیز بر اساس اندازه برآمدگی و بدشکلی، متفاوت است. ویژگی ها و مشخصه های بینی در زنان، متفاوت با مردان می باشد و این موضوع نیز باید در هنگام جراحی، مد نظر قرار داده شود.

جراحی بینی، شامل مراحل برنامه ریزی، آماده سازی و دوره نقاهت می باشد.

در جراحی بینی استخوانی، جراح اندازه بینی را که به شکل برآمده است، کاهش می دهد. به دلیل پیچیدگی کمتر ، نتایج جراحی های بینی استخوانی، بهتر از بینی گوشتی می باشد. هرچه قدر پوست نازک تر و غضروف قوی تر باشد، نتایج بهتری به دست خواهد آمد.

احتمال بازگشت یا عود بینی استخوانی بعد از عمل جراحی:

بازگشت در بینی قوز دار، بسیار نادر می باشد و می توان با انجام مراقبت ها و موارد احتیاطی لازم، خطرات آن را به حداقل رساند.

به خاطر داشته باشید که هر عمل جراحی دارای عوارض و اثرات سوء می باشد. در جراحی های بینی، این اثرات سوء در دو گروه دسته بندی می شوند:

مشکلات تنفسی

موضوعات مربوط به شکل ظاهری

کاهش دادن بیش از اندازه سوراخ های بینی ممکن است مشکلاتی را در خصوص تنفس ایجاد کرده و فرد را مجبور کند تا از طریق دهان نفس بکشد. کاهش حس بویایی، خشک شدن گلو در هنگام خواب و تنفس پر سرو صدا، جزو اثرات سوء جراحی بینی می باشند. البته باید خاطرنشان شویم که بروز چنین اتفاقاتی بسیار نادر بوده و در صورت انتخاب یک پزشک خوب و متبحر احتمال آن به صفر می رسد.

 

 

گرفتگی و مسدود شدن مجاری تنفسی در بینی می تواند به دلیل عوامل زیر باشد:

گرفتگی، در طول جراحی، اصلاح نشده است:

اگر درجه ای از انحراف سپتوم وجود داشته باشد، باید قبل از جراحی، اصلاح شود چون بعد از جراحی، بینی کوچکتر می شود و این انحراف، هر چند کوچک و جزئی، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که باید در طول جراحی، برطرف گردد.

التهاب مخاط داخلی بینی :

این التهاب می تواند در اثر آلرژی یا سینوزیت ایجاد شود که به گرفتگی سوراخ های بینی منجر می گردد.

چسبندگی:

دستکاری بیش از حد بینی در طول جراحی، می تواند به مخاط داخلی بینی آسیب هایی را واردکند و اگر این آسیب ها یا زخم ها به یکدیگر نزدیک باشند، در طول روند بهبود، به هم می چسبند و باعث گرفتگی بینی می شوند.

سفتی سوراخ های بینی.

برداشتن بیش از حد غضروف بینی.

 

 

هزینه جراحی بینی

برای محاسبه هزینه جراحی بینی نمی توان یک قیمت کلی گفت ؛ چرا که ابتدا بینی باید مورد معاینه قرار گیرد و پس از بررسی میزان ایرادات آن و همچنین دستمزد جراح بینی تهران ، هزینه جراحی بینی مشخص شود. لازم به ذکر است افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید علاوه بر هزینه جراحی ، هزینه های جانبی آن همچون آزمایشات ، کلینیک ، عکسبرداری و دارو های پس از عمل را نیز در نظر داشته باشند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما