اقدامات قبل از عمل پلک

نکات و اقدامات قبل از عمل پلک

در صورتیکه می خواهید عمل پلک انجام دهید ، برای آنکه بتوانید یک عمل ایمن و بدون خطر را تجربه نمایید لازم است که از اقدامات قبل از عمل پلک آگاه بوده و آن ها را مو به مو انجام دهید. لذا طی مقاله پیش رویتان برخی از پراهمیت ترین نکات و اقدامات قبل از عمل پلک را بازگو نموده ایم.

اقدامات قبل از عمل پلک

 1. مسلما اولین اقدام برای انجام هر عمل زیبایی یا حتی درمانی ، انتخاب بهترین جراح به منظور انجام آن عمل می باشد. لذا بهتر است قبل از هر چیز به دنبال بهترین جراح پلک باشید.
 2. داشتن جلسه مشاوره قبل از عمل پلک بسیار کمک کننده است زیرا طی آن ، بیمار یک دید واقعی نسبت به عمل پیدا کرده و جراح معالج درباره اقدامات قبل و بعد عمل نیز نکاتی را به بیمار گوشزد خواهد کرد.
 3. لازم به ذکر است ، سیگار و استعمال دخانیات عملکرد خون در اکسیژن رسانی به اندام ها را دچار اختلال می کند بنابراین توصیه می شود مصرف آن را از 2 هفته قبل ترک نمایید.
 4. به منظور جلوگیری از بالا رفتن احتمال خونریزی حین عمل ، می بایست از 15 روز قبل ، استفاده از داروهایی که انعقاد خون را با مشکل مواجه می کند کنار بگذارید. آسپرین و بروفن جزء این داروها هستند.
 5. چنانچه دارای حساسیت دارویی هستید حتما باید قبل از عمل ، موضوع را به جراح خود اطلاع دهید.
 6. مشروبات الکلی نیز ریسک خونریزی را افزایش می دهند ؛ لذا از 2 هفته قبل نباید مصرف شوند.

برخی دیگر از اقدامات قبل از عمل پلک :

 • پیشنهاد می شود شب قبل از جراحی بلفاروپلاستی استحمام نمایید زیرا تا 2 روز بعد از عمل نباید حمام بروید.
 • وعده غذایی قبل از عمل پلک را سبک میل کرده و به مدت 6 تا 8 ساعت قبل آن ناشتا باشید. اهمیت این موضوع از آن جهت است که در صورت پر بودن معده ممکن است حین عمل ، محتویات درون معده برگشت پیدا کرده و برای بیمار خطر خفگی را به همراه داشته باشد.
 • لباسی را که می خواهید به هنگام رفتن به مطب بپوشید ، به گونه ای انتخاب نمایید که پس از انجام عمل پلک ، برای تعویض نمودن آن دچار مشکل نشده و با پلک ها تماس نداشته باشد.
 • در صورتیکه بیماری خاصی دارید یا از دارو استفاده می کنید باید پزشک شما از آن ها مطلع باشد.
 • خانم ها نباید در روز عمل پلک بر روی صورت خود آرایش داشته باشند.
 • آزمایشاتی که توسط جراح معالج برایتان تجویز شده است انجام داده و نتایج آن را در روز عمل بلفاروپلاستی همراه خود داشته باشید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با ما