اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله پروسه های جوانسازی است که با قطع سیگنال های عصبی و به اصطلاح با فلج کردن عضلات صورت ، چروک های پوستی را برطرف می سازد. پیش از نوبت مقرر شده برای انجام فرایند، پزشک نکاتی را تحت عنوان اقدامات قبل از تزریق بوتاکس به فرد اعلام می کند. رعایت موارد گفته شده به کسب نتیجه بهتر کمک کرده و احتمال بروز عوارضی همچون ورم و کبودی را کاهش می دهد.

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس 2

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس به شرح زیر می باشد:

به طور کلی اقدامات قبل از تزریق بوتاکس چندان سخت و دشوار نیستند اما در ماحصل آن بسیار اثر گذار خواهند بود.

  • انتخاب پزشک

انتخاب پزشک متبحر و کارآزموده جهت تزریق ، می تواند یکی از فاکتورهای اساسی رسیدن به یک نتیجه مطلوب باشد. ایشان بواسطه مهارت و دانش خود در این زمینه و بهره گیری از تکنیک صحیح جهت تزریق بوتاکس به درون عضلات صورت ، کیفیت کار را بالا برده و نتایج رضایت بخشی را برای فرد رقم می زند. فاصله محل‌های تزریق باید دقیق و اصولی انجام شود تا بتواند تاثیر بیشتر و بهتری بر روی پوست داشته باشد. بنابراین یک متخصص حاذق می تواند بدون خطا نواحی مورد نظر برای تزریق را شناسایی کند و آثار پیری را از بین ببرد.

  • جلسه مشاوره

یکی از مهم ترین نکاتی که به عنوان اقدامات قبل از تزریق بوتاکس مطرح می شود، تعیین یک جلسه مشاوره با پزشک و صحبت در مورد خواسته ها و نحوه انجام پروسه می باشد. پیش از تصمیم گیری نهایی ، لازم است متخصص از مطلوب بودن سلامت فردی شخص مراجعه کننده اطمینان حاصل نماید. از این رو ایشان در جلسه مشاوره ، فرد را معاینه کرده و پیشینه پزشکی او را بررسی می نماید. پس از آن نوبت اصلی برای تزريق تعیین می شود.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

  • از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

در روز تزریق ، پیش از مراجعه به پزشک لازم است پوست خود را از هرگونه آلودگی ، پاک کنید. توصیه می شود در این روز بر روی پوست صورت ، مواد آرایشی اعمال نکنید. در هر صورت پزشک پیش از آغاز تزریق و وارد کردن سوزن ، پوست را با استفاده از مواد ضد عفونی ، پوست را تمیز می کند.

  • عدم استفاده از نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از تزریق بوتاکس توقف مصرف مشروبات الکلی می باشد که باید حتما یک هفته قبل از آن قطع شود. این دسته از نوشیدنی ها با تأثیرگذاری بر فشار خون ، ممکن است خونریزی را در حین تزریق افزایش دهند یا منجر به کبودی بیش از حد بعد از پروسه شوند.
کشیدن سیگار یا هر گونه دخانیات دیگر روند بهبودی را کند کرده و با مشکل مواجه می سازد. همچنین احتمال عفونت پس از تزریق را نیز افزایش می دهد. بنابراین حداقل یک هفته پیش از زمان تزریق ، باید این عمل را ترک کنید.

  • داروهای رقیق کننده خون را مصرف نکنید

به جهت پیشگیری از خونریزی در طول فرایند تزریق بوتاکس و کاهش احتمال ورم و کبودی پس از آن ، لازم است مدتی قبل از تزریق مصرف داروهای حاوی آسپیرین ، مکمل های گیاهی و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی را کنار بگذارید.​

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با ما