پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه از انواع جراحی های زیبایی صورت می باشد که به منظور زاویه سازی و به وجود آوردن تناسب در چهره فرد انجام می گیرد. افرادی که دارای چانه هایی کوچک و ظریف بوده یا چانه آن ها دچار عقب رفتگی است می توانند به کمک عمل پروتـز چانه مشکل خود را برطرف سازند.

پروتز چانه مناسب چه افرادی می باشد

انجام عمل پروتز چانه برای اشخاص نام برده شده در زیر می تواند مفید باشد:

  • کسانی که دارای چانه باریک هستند.
  • افرادی که چانه آن ها عقب تر از پیشانیشان است.
  • اشخاصی که دارای چانه های تیز یا مربعی هستند.
  • کسانی که چانه کوتاه داشته و غبغب در صورتشان کاملا آشکار شده است.
  • بیمارانی که چانه ای ضعیف دارند و عضله چانه آن ها دائما دچار انقباض می شود.
  • افرادی که دارای چانه کوچک بوده که این امر چهره ای گرد و نازیبا برای او ایجاد کرده است.

پروتز چانه

فواید و مزایای پروتز چانه

شخصی که پروتـز چانه انجام می دهد از ویژگی های زیر بهرمند می گردد:

  1. به وجود آمدن تناسب بین اجزای صورت
  2. جلو آمدن چانه و در اثر آن کوچک به نظر رسیدن بینی
  3. از بین رفتن چال و فرو رفتگی بیش از اندازه موجود بر روی چانه
  4. افزایش ارتفاع عمودی و عرض چانه که سبب زاویه دار شدن صورت و ناپیدا شدن غبغب می شود

نحوه انجام پروتز چانه

پروتـز چانه به عنوان یکی از روش های اصلاح و تقویت چانه بوده که طی آن برشی بر روی پوست زیر چانه یا در داخل دهان انجام می گیرد. پروتز مناسب برای صورت شما باید قبل از عمل آماده شده و طی عمل جراحی در ناحیه جلوی استخوان فک تعبیه گردد.

چنانچه از برش خارجی برای عمل پروتـز چانه استفاده شود جایگذاری پروتز با دقت بیشتری انجام گرفته و احتمال بروز عفونت نیز بسیار کم است و اگر از برش داخلی برای این کار بهره گرفته شود ، اسکار ناشی از آن برای دیگران قابل رویت نخواهد بود.

دوره نقاهت پروتز چانه

دوره نقاهت پروتز چانه بسیار کوتاه بوده و اغلب بیمارانی که جراحی پروتز چانه انجام می دهند می توانند پس از گذشت 5 تا 7 روز به محل کار خود بازگردند. در این دوران می توانید به تماشای تلویزیون بپردازید اما حدالامکان از انجام فعالیت هایی مثل حرف زدن و جویدن مواد سفت خودداری نمایید. ورم بعد از پروتز چانه با رعایت مراقبت های بعد از عمل معمولا بین 1 تا 2 هفته به طور کامل بهبود می یابد.

ممکن است لب پایین و چانه شما تا مدتی بی حس شده و لب بالایی متورم و سفت گردد که موجب اختلال در صحبت کردن شما خواهد شد. در نظر داشته باشید که این موضوع نگران کننده نیست و با گذشت 2 هفته به مرور برطرف خواهد شد.

هزینه پروتز چانه

به منظور کسب اطلاع از هزینه پروتز چانه باید ابتدا به مطب پزشک مورد نظر مراجعه نموده و معاینات لازم را انجام دهید سپس با مشاوره در مورد نوع و مدل پروتز متناسب با چهره خود ، می توانید نسبت به قیمت آن نیز آگاه گردید.

Call Now Buttonتماس با ما