عمل بینی کج

عمل بینی کج به چه صورت است ؟

عمل بینی کج : برخی افراد از بینی های کجی برخوردار هستند به طوریکه نوک بینی در مقایسه با بالای آن ، منحرف بوده و بینی به سمت دیگری متمایل است. کجی بینی می تواند بر اثر عوامل ارثی و مادرزادی باشد یا گاهی ممکن است بر اثر برخورد ضربه حاصل شود. اما این عارضه با انجام عمل بینی قابل اصلاح بوده و جای نگرانی نیست.

عمل بینی کجدلایل کجی بینی

شکستگی بینی یکی از اصلی ترین دلایل کج شدن آن می باشد. نوع شغل و رشته ورزشی می تواند افراد را در معرض شکستگی بینی قرار دهند. زمانی که بینی دچار شکستگی می شود ، ممکن است به صورت تقریبی بهبود یابد اما استخوان و فرم بینی کج شده و دفرمه خواهد شد.

از آنجایی که کودکان و نوزادان از استخوان نرم تری برخوردار هستند ، با وارد شدن کوچک ترین فشار به روی استخوان بینی ، ممکن است بینی کج شود.

اما با انجام عمل بینی کج ، استخوان بینی کاملا ترمیم شده و بینی متقارن می شود و مجدداً حالت آن طبیعی خواهد شد.

نکته

در برخی موارد شنیده ایم که بینی کج تنها با یک جلسه جراحی، ترمیم و بازسازی نمی شود اما باید گفت که اگر جراح بینی خوب و با تجربه ای انتخاب کنید در یک جلسه کلیه ایرادات بینی اصلاح می شود.

تفاوت کجی و انحراف بینی

عمل بینی کج از جراحی های زیبایی محسوب می شود و بیمه بابت آن هزینه ای پرداخت نخواهد کرد. اما جراحی انحراف بینی از عمل های درمانی بوده و بیمه بخشی یا همه هزینه آن را پرداخت می کند.

ممکن است انحراف بینی از لحاظ ظاهری مشخص نباشد ولی مشکلات تنفسی برای افراد در پی داشته باشد.

اما کجی بینی تنها در ظاهر بینی مشخص است ولی در مواردی که شدت کجی بینی شدید باشد می تواند موجب انسداد یکی از حفره های بینی شود.

Call Now Buttonتماس با ما