عمل بینی به روش بسته

عمل بینی به روش بسته

عمل بینی به روش بسته : به طور کلی امروزه عمل بینی میان اقشار مختلف مردم رواج پیدا کرده است. اما این جراحی از روش های مختلفی انجام می شود که انتخاب آن به مهارت و سلیقه جراح بینی بستگی دارد.

در گذشته کلیه عمل های بینی از روش بسته انجام می شد. به این صورت که برش ها از داخل بینی ایجاد می شدند و برش خارجی ای به روی صورت ایجاد نمی شد. اما از جمله مشکلاتی که این روش در پی داشت این بود که جراح اشراف کامل به ساختمان بینی نداشت و به این خاطر امکان مانور جراح کمتر بوده و امکان ایجاد تغییرات پیچیده وجود نداشت. در واقع عمل بینی به روش بسته بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی شان ایراد چندانی ندارد.

عمل بینی به روش بسته

البته در حال حاضر هم هنوز جراحانی هستند که از این روش اقدام به جراحی می کنند و نتایج خوبی هم برای بیماران خود به ارمغان می آورند. از جمله مزیت های عمل بینی به روش بسته دوران نقاهت کوتاه و راحت تر آن است.

اما امروزه غالباً جراحان بینی رینوپلاستی را از روش باز انجام می دهند. در این روش در قسمت کلوملا یا همان تیغه ای که مابین دو سوراخ بینی قرار دارد برش ایجاد شده و توسط ابزاری به خصوص پوست از روی بینی جدا خواهد شد. بدین ترتیب جراح به ساختمان بینی اشراف کامل داشته و نسبت به رفع کلیه ایرادات ساده و پیچیده بینی اقدام می نماید. از آنجایی که عمل بینی به روش باز دقت بیشتری دارد ، درصد احتمال بروز خطا هایی همچون عدم تقارن ، کجی بینی ، مشکلات تنفسی و غیره بسیار کمتر است.

نکته

توجه داشته باشید که اگر لازم به جمع کردن پره های بینی باشد ، فارغ از اینکه جراحی بینی از کدام یک از روش های باز یا بسته صورت می گیرد ، برش هایی در این نواحی ایجاد خواهد شد.

جناب دکتر بابک خسرویان ، جراح و متخصص گوش حلق و بینی ، عمل بینی را از طریق روش باز انجام داده و نتایجی زیبا و مطلوب برای بیماران خود به ارمغان می آورند. پیشنهاد می شود برای مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه نمایید.

Call Now Buttonتماس با ما