تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

در حال حاضر تزریق بوتاکس ، که در دسته روش های جوانسازی پوست صورت قرار می گیرد ، سبب ایجاد یک انقلاب بزرگ در کاهش و رفع چین و چروک‌ های ناشی از انقباض عضلات صورت در بیماران شده و جایگزین بسیاری از جراحی های زیبایی و تهاجمی شده است.

بوتاکس چیست ؟

در ابتدا باید ذکر شود بوتاکس ، تحت عناوینی هم چون دیسپورت ( Dysport ) و زئومین (Xeomin) نیز شناخته می شود ؛ البته لازم به ذکر است که زئومین نام فرم جدید بوتاکس می باشد که در حال ورود به بازار است.

بوتاکس ، از سمی به نام کلستریدیوم بوتولینوم ( Clostridium Botulinum ) ساخته شده که این سم عاملی ست که سبب بروز مسمومیت های غذایی می شود.

تزریق بوتاکس

در واقع بوتاکس ( BOTOX ) سم نوع A این باکتری می باشد که استاندارد شده و جنبه درمانی ، زیبایی پیدا نموده است ؛ بوتاکس ، از سال 2002 مورد تایید FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ) قرار گرفته است.

با استفاده از این سم می‌ توان سبب کاهش یا قطع انقباض عضلات صورت در مدت زمان مشخصی شد و بدین ترتیب در این مدت زمان شاهد کاهش چین و چروک های پوستی خواهیم بود.

لازم به ذکر است از بوتاکس ، می توان جهت رفع و کاهش چین و چروک هایی استفاده کرد که عامل بروز آن ها انقباض عضلات بوده باشد ؛ بنابراین بوتاکس ، در رفع سایر چین و چروک های پوستی که علت بروز آن ها افتادگی پوست ، کاهش حجم زیر پوست ، پیری و غیره می باشد ، موثر نخواهد بود.

از طرفی تزریق بوتاکس ، در افرادی که دارای چین و چروک های عمیق پوستی هستند ، تنها می ‌تواند به کاهش خطوط اخم و انقباض فعال آن کمک کند و توانایی باز کردن چین و چروک های عمیق به طور کامل را ندارد.

نقاط تزریق بوتاکس

  • تزریق بوتاکس ، جهت رفع چین و چروک های پوستی در نواحی هم چون گوشه لب ، ناحیه اطراف چشم ، خطوط اخم ، خطوط پیشانی ، خطوط گردن و غیره با تشخیص پزشک قابل انجام می ‌باشد.
  • همچنین در نواحی مثل زیر بغل ، کف دست ها و کف پاها چنانچه غدد تعریق بسیار فعال بوده و فرد را دچار مشکل کند ، تزریق بوتاکس زیر بغل ، کف دست و کف پا می تواند راهکاری مناسب به منظور کاهش تعریق بیش از اندازه این قسمت ها باشد.

ارزیابی تزریق بوتاکس

نتیجه و ماندگاری بوتاکس ، بسته به واکنش فیزیکی شخص نسبت به آن و کیفیت بوتاکس استفاده شده ، از 3 تا 9 ماه پس از انجام آن قابل مشاهده بوده و در صورتی که فرد نسبت به آن تمایل نشان دهد ، می تواند تزریق را تکرار نماید.

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس متغیر بوده و بر طبق فاکتورهای زیر محاسبه می گردد:

  1. میزان واحدهای مورد نیاز
  2. مارک و انواع بوتاکس
  3. نواحی تحت درمان
  4. عمق خطوط
Call Now Buttonتماس با ما